HOMO NATURALISMenu

Strona Główna


Historia


Rozwój Zrównoważony


Program Konferencji


Organizatorzy


Komitet Naukowy


Partnerzy i Patroni Medialni


Zgłoszenia Uczestników


Publikacja


Konkurs Dla Licealistów


Relacja i zdjęcia


Linki


Noclegi i Wyżywienie


Dojazd


Kontakt


Historia


Konferencje Naukowe pt. Przyrodniczo - społeczno - ekonomiczne aspekty rozwoju zrównoważonego" - historia


W dniach 13-14 listopada odbyła się I Studencka Konferencja Naukowa pt. "Przyrodniczo - społeczno - ekonomiczne aspekty rozwoju zrównoważonego". Pomysłodawcą konferencji była Prof. dr hab. Joanna Kostecka z Uniwersytetu Rzeszowskiego, która pomysł zrealizowała we współpracy z dr hab. Piotrem Skubałą z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i dr Klaudią Giordano z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Około 35 studentów z kół naukowych z wymienionych ośrodków wzięło udział w tym pierwszym, bardzo udanym spotkaniu. Po konferencji ukazały się dwie pozycje książkowe, zawierające 16 publikacji studentów i 6 publikacji opiekunów kół naukowych.

Druga Konferencja, która odbyła się w kolejnym roku (12 - 14 marca) na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, wzbudziła dużo większe zainteresowanie. Wzięło w niej udział około 60 osób, a gospodarzem honorowym był Prof. dr hab. Stefan Kozłowski (polski taternik, geolog, ekolog, nauczyciel akademicki i polityk, poseł na Sejm X kadencji, minister ochrony środowiska w rządzie Jana Olszewskiego). Oprócz studentów z wcześniej wymienionych ośrodków, udział w spotkaniu wzięli reprezentanci Akademii Podlaskiej, Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

W dniach od 8 do 10 maja 2008 w Warszawie - Izabelinie odbyła się kolejna z cyklu konferencja, która zgromadziła jeszcze większą liczbę uczestników (70), ze znacznie większej liczby ośrodków. Do poprzednio reprezentowanych uczelni dołączyły: Akademia Rolnicza w Szczecinie, Akademia Świętokrzyska w Kielcach, Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Wrocławski, Politechnika Białostocka, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu oraz Lwowski Narodowy Uniwersytet im. Iwana Franki. Materiały III Konferencji zostały opublikowane w obszernej pozycji książkowej (264 strony), obejmującej 26 artykułów naukowych).

Czwarta Międzynarodowa Konferencja Naukowa "HOMO NATURALIS - Przyrodniczo - społeczno - ekonomiczne aspekty rozwoju zrównoważonego" odbędzie się w dniach 21-23 maja 2009 r. na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przygotowują ją tym razem Koło Naukowe Psychologii Jakości Życia Meritum (Wydział Pedagogiki i Psychologii), Studenckie Koło Naukowe Zrównoważonego Rozwoju "Widmo" (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska), Koło Naukowe Polityki Lokalnej i Regionalnej (Wydział Nauk Społecznych).


[powrót]

..::© Mateusz Stępień 2008::..